Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

Rozwój Usług Społecznych - projekt EFS: Relacja z klubu na Bydgoskim Przedmieściu

Zeszły tydzień rozpoczął się od spotkania informacyjnego. Ratownik demonstrował jak udzielić pierwszej pomocy, a pielęgniarka psychiatryczna wyjaśniła jakie są skutki niebrania leków. Podczas spotkania edukacyjnego uczestnicy Klubu Samopomocy poznali tajniki tworzenia kokodemy, czyli japońskiej sztuki komponowania roślin ozdobnych.
Uczestnicy Klubu Samopomocy przeszli trening budżetowy planując częściowo zakupy na kolejne zajęcia terapeutyczne. Kontynuowaliśmy układanie puzzli 3D, szydełkowanie oraz kolorowanki. Z okazji nadchodzącego Halloween każdy z uczestników przygotował dynię w technice wyklejanek i collage. Odbyły się ćwiczenia relaksacyjne oraz trening koncentracji poprzez gry.
W ramach zajęć animacyjnych natomiast podopieczni grali w gry stolikowe: Monopol, Ucieczka. Przeprowadzona została nauka racjonalnego gospodarowania, czyli jak szukać dobrych i tanich produktów w sklepach, na czym nie warto oszczędzać. Grupa dokonywała właściwych wyborów w sklepie – w ten sposób zrobiono zakupy na trening porządkowy. Ponadto obchodziliśmy dzień makaronu- dyskutowaliśmy o jego właściwościach odżywczych, rodzajach, potrawach. Uczestnicy również chętnie uczestniczyli w zajęciach karaoke- w deszczowe dni śpiewaliśmy wesołe polskie piosenki z lat 80.

 

Więcej informacji o projekcie można uzyskać w tym miejscu.

 

Zapraszamy wszystkich zaintertesowanych.