Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

Zbiórka dla Ukrainy

serduszko

 

Od 2 marca 2022r. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu koordynuje zbiórką darów dla Ukrainy.

Mieszkańcy Torunia przynoszą dary do sześciu punktów, z których 4 to siedziby Rejonów Pomocy Środowiskowej, rozmieszczone w różnych punktach miasta, jeden to działający całodobowo Ośrodek Interwencji Kryzysowej, a największy punkt zbiórki to Centrum Targowe PARK w Toruniu. To właśnie w tym ostatnim punkcie odbywa się segregacja i pakowanie darów oraz ich dystrybucja dla potrzebujących.

Zebraliśmy już wiele żywności, odzieży, środków czystości i higieny osobistej, pampersów, latarek, kocy, poduszek, pościeli i wiele innych potrzebnych rzeczy dla ludzi, którzy przybyli do nas ratując życie, zostawiając wszystko co posiadali.

Nie jest możliwe przyjąć i przekazać dar serca mieszkańców Torunia bez pomocy wolontariuszy. Już od pierwszego dnia zgłaszały się osoby chcące pomóc i z każdą chwilą stawały się one bogatsze w doświadczenie pracy przy zbiórce i mogły przekazywać je kolejnym.

Wolontariusze, którym w tym miejscu składamy serdeczne podziękowania to mieszkańcy Torunia, uczniowie z nauczycielami, harcerze, studenci i inni ludzie z wielkim sercem, którzy mają czas i chęci, aby pomagać w ten sposób.

Poruszające jest spotykać się z taką chęcią bezinteresownej pomocy, życzliwości zarówno ze strony darczyńców jak i wolontariuszy. Poruszające są też spotkania z osobami, którym staramy się pomóc. To daje siłę i energię do dalszej pracy.

To już dwa tygodnie, a potrzeby są coraz większe. Część zebranych i posegregowanych darów przekazaliśmy do dyspozycji Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, część przekazano do naszego miasta partnerskiego Łuck, a część jest na bieżąco wydawana w punktach rejestracyjnych oraz dla osób przybyłych do nas z Ukrainy z powodu wojny.

Nadal potrzebujemy żywności, soczków dla dzieci, słodyczy, środków opatrunkowych, środków czystości, nowych ubrań, bielizny dla dzieci i dorosłych, bielizny termoaktywnej, ocieplaczy, kocy, śpiworów, pościeli, baterii, latarek, leków przeciwbólowych, naczyń jednorazowych.

Dziękujemy za Waszą pomoc.