Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. Praca socjalna w środowisku zamieszkania i w szkole. W poszukiwaniu nowych sposobów rozwiązywania problemów społecznych.

W dniu 2 grudnia 2016 r. w hotelu Filmar odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa pt. Praca socjalna w środowisku zamieszkania i w szkole. W poszukiwaniu nowych sposobów rozwiązywania problemów społecznych, organizatorami konferencji byli Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika i Fundacja Gospodarcza Pro Europa.

 

W konferencji udział wzięli przedstawiciele Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu, Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Toruniu, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.

 

Gości przywitał Zastępca Prezydenta Miasta Torunia Pan Andrzej Rakowicz.

 

Tematem przewodnim była praca socjalna. Praca socjalna w kontakcie ze szkołą, w środowisku zamieszkania, praca socjalna z nieletnimi matkami, z tzw. dziećmi ulicy. Omawiano zarówno dotychczasowy stan rzeczy i doświadczenia z niego wynikające, jak również perspektywy rozwoju inspirowane wybranymi dobrymi praktykami innych krajów europejskich. Omawiano także nowe paradygmaty w obszarze wsparcia rodziny w środowisku lokalnym.

 

DSCN5467.JPGDSCN5403.JPGDSCN5520.JPGDSCN5363.JPGDSCN5433.JPGDSCN5352.JPGDSCN5516.JPGDSCN5355.JPG