MIEJSKI OŚRODEK POMOCY RODZINIE W TORUNIU

Nawigacja:

Strona główna » Aktualności

Aktualności

Grafika informacyjna

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją przypada właśnie dziś. Przypominamy, że osoby borykające się z problemami i depresją mogą skorzystać z Antydepresyjnego Telefonu Zaufania.

24 lutego 2024 r. w Toruniu odbędzie się Maraton Solidarności "Flaga życia" upamiętniający drugą rocznicę pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę oraz dziesiątą rocznicę agresji zbrojnej na terytorium Ukrainy. 

Uszkodzona flaga Ukrainy rozpoczęła Maraton Solidarności miast europejskich krajów w ramach dużej zbiórki środków na zakup drona Mavic 3 T. Flaga o wymiarach 8x15 m została zdjęta z masztu głównego placu ukraińskiego...

Ferie z dziećmi

Asystenci rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w pierwszym tygodniu ferii zorganizowali dla dzieci z rodzin objętych asystenturą zajęcia manualne, dydaktyczne, a także plastyczne.  Dzieci  z zaangażowaniem uczestniczyły w  różnego rodzaju grach i zadaniach, wymagających logicznego myślenia i kreatywności. Z ciekawością i zainteresowaniem oglądały również bajki. Podczas warsztatów najmłodsi mieli możliwość integrowania się i wymiany swoich zainteresowań oraz pasji....

Plakat informacyjny

Jesteś osobą uwikłaną w przemoc? Nie wiesz w jaki sposób poradzić sobie z konfliktem w najbliższym otoczeniu? Jeśli chcesz uzyskać informacje o formach wsparcia, skontaktuj się z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej MOPR w Toruniu. Telefony całodobowe 7 dni w tygodniu: 56-477-00-91 lub 56-477-00-92. Więcej informacji znajdziecie w zakładce Formy Pomocy - Przeciwdziałanie przemocy na naszej stronie:http://www.mopr....

Niebieska linia

Niebieska Linia dla ofiar przemocy w rodzinie obsługiwana jest codziennie w godzinach od 17:00 do 21:00 przez psychologa i prawnika pod numerem telefonu: 800 154 030.

osoba na wózku inwalidzkim

1 stycznia 2024 r. weszła w życie ustawa z dnia 7 lipca 2023 r. o świadczeniu wspierającym, która wprowadza nowe rozwiązania w systemie świadczeń dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.
Świadczenie wspierające jest nowym instrumentem wsparcia, o które mogą ubiegać się osoby z niepełnosprawnościami w...

Plakat informacyjny

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że od 1 lutego można składać do ZUS wnioski o świadczenie wychowawcze 800+ na nowy okres świadczeniowy ​​​​​​​trwający od 1 czerwca 2024 r. do 31 maja 2025.
Od 1 stycznia 2024 r. kwota świadczenia wychowawczego została podniesiona z 500 zł do 800 zł. Kwota ta zmieni się automatycznie, co oznacza, że nie trzeba składać dodatkowego wniosku. Świadczenie w nowej wysokości jest wypłacane od stycznia 2024 r.
Świadczenie...

Grafika poglądowa

Jedną z podstawowych form pomocy dla osób wymagających całodobowej opieki i pielęgnacji jest zabezpieczenie miejsc w domach pomocy społecznej.
Mieszkańcy Torunia w pierwszej kolejności kierowani są do Domu Pomocy Społecznej im. Leona Szumana przy ul. Szosa Chełmińska oraz do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rydygiera, a w przypadku braku wolnych miejsc w tych domach, osoby z terenu GMT są kierowani do innych placówek na terenie całego kraju. W tym roku w budżecie GMT...

Sztab WOŚP

Wczoraj odbył się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Tu wszystko gra! OK!”. W Centrum Placówek Opiekuńczo Wychowawczych Młody Las funkcjonował sztab WOŚP, w którym podczas finału nie brakowało wielu atrakcji. Sztab zebrał na tę chwilę 35 544,88 zł Prowadzona jest jeszcze zbiórka za pośrednictwem eskarbonki https://eskarbonka.wosp.org.pl/zehazojono
W tym roku...

Zdjęcie puszki WOŚP

W związku ze zbliżającym się 32. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dziś w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Toruniu pojawili się  wolontariusze sztabu „Młody Las” w Toruniu. Podczas wizyty pracownicy wraz z dyrekcją MOPR chętnie wsparli tegoroczny finał WOŚP pod hasłem „Tu wszystko gra! OK!”.
W najbliższą niedziele odbędzie się wielki finał orkiestrowego grania, a poniżej znajdziecie atrakcje, które zostały przygotowane w ramach WOŚP w Toruniu.
...

Logo MOPR
Jesteś osobą uwikłaną w przemoc? Nie wiesz w jaki sposób poradzić sobie z konfliktem w najbliższym otoczeniu? Jeśli chcesz uzyskać informacje o formach wsparcia, skontaktuj się z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej MOPR w Toruniu. Telefony...
Logo WOŚP

W Centrum Placówek Opiekuńczo Wychowawczych Młody Las w Toruniu przy ul. Sienkiewicza 12 powstał sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy❤ Sztab będzie otwarty w dniu finału 28 stycznia br. od 9 do 16. Zachęcamy do wsparcia sztabu za pośrednictwem eSkarbonki:...

Grafika informacyjna

Od 1 stycznia 2024 r.  można składać wnioski o przyznanie „Toruńskiego Bonu Żłobkowego ” na rok szkolny 2023/2024. Toruński Bon Żłobkowy – świadczenie dla rodzin zamieszkałych na terenie Gminy Miasta Toruń i wychowujących dzieci, które uczęszczają do niepublicznych żłobków, klubów dziecięcych albo są pod opieką dziennego opiekuna.

Kto może się ubiegać o świadczenie w ramach programu

Faktycznie sprawujący...

Przedstawiciele organizacji pozarządowych

Wczoraj w  Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie umów przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego dla organizacji pozarządowymi na realizację zadań z zakresu pomocy społecznej, usług społecznych oraz zdrowia psychicznego w 2024 roku. Łącznie wręczono podczas spotkania 55 umów 41 organizacjom.

W I transzy 12 konkursów dla NGO, które...

Osoba na wózku inwalidzkim

Od 1 stycznia  Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu prowadzi ciągły, całoroczny nabór wniosków na dofinansowanie ze środków PFRON na:

Dofinansowanie zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze przyznawane osobom niepełnosprawnym na podstawie odrębnych przepisów.

Celem dofinansowania jest pomoc finansowa przy zakupie sprzętów, przyrządów i urządzeń wspierających...

Plakat informacujny
Od 24 stycznia do 4 marca 2024 r. odbywać się będą Spotkania Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego z Mieszkańcami.
...
Grafika informacyjna WOŚP

W Centrum Placówek Opiekuńczo Wychowawczych Młody Las w Toruniu przy ul. Sienkiewicza 12 powstał sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy❤ Sztab będzie otwarty w dniu finału 28 stycznia br. od 9 do 16. Zachęcamy do wsparcia sztabu za pośrednictwem eSkarbonki:...