Deklaracja dostępności
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://www.mopr.torun.pl.
Data publikacji strony internetowej: 19 października 2009 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 01 czerwca 2016 r.
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu
- Część plików opublikowanych w serwisie to skany dokumentów opublikowane w formacie .pdf, które nie zostały poddane procesowi optycznego rozpoznawania tekstów (OCR), w związku z czym mogą występować trudności z ich odczytaniem poprzez czytniki ekranu. W miarę możliwości będziemy poddawać te pliki procesowi OCR, a także będziemy przechodzić na publikowanie plików w formatach maszynowych, zawierających treść z poprawnie zaznaczoną strukturą logiczną.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:24 marca 2025 roku
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Skróty klawiszowe
Na stronie można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Zygfryda Kłosiewicza — e-mail informatyk@mopr.torun.pl lub telefonicznie +48 56 65 08 565 wew.160.
lub do koordynatora do spraw dostępności Danuty Kornackiej — e-mail d.kornacka@mopr.torun.pl lub telefonicznie +48 56 65 08 565 wew.119.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu - mgr Rafał Walter,
- Adres: ul.Słowackiego 118, 87-100 Toruń
- e-mail: sekretariat@mopr.torun.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
ul. Słowackiego 118A
Siedziba główna Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu przy ul. Słowackiego 118A znajduje się pomiędzy ulicami Kochanowskiego i Sienkiewicza (przecznice). Wejście do budynku od strony ul. Słowackiego. Wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajduje się na prawo przed wejściem do budynku, wjazd od strony ul. Słowackiego. Po wejściu do budynku (na wprost) na parterze znajduje się platforma dla osób niepełnosprawnych, dzięki której można dostać się na każde piętro budynku. Na pierwszym piętrze znajduje się podnośnik przystosowany do osób niepełnosprawnych. Na każdej kondygnacji znajduje się toaleta przystosowana do osób niepełnosprawnych z sygnalizacją umożliwiającą wezwanie pomocy. Korytarze w budynku umożliwiają poruszanie się na wózkach inwalidzkich. Osoby niepełnosprawne mogą wchodzić do budynku z psem asystującym. W każdej siedzibie Ośrodka istnieje możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego (pracownik Ośrodka) po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby.
ul. Słowackiego 114
Siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu przy ul. Słowackiego 114 znajduje się pomiędzy ulicami Kochanowskiego i Sienkiewicza (przecznice). Wejście do budynku od strony ul. Słowackiego. Wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajduje się przed wejściem do budynku, wjazd na parking od strony ul. Słowackiego. Przed wejściem do budynku znajduje się podjazd przystosowany do osób niepełnosprawnych. Po wejściu do budynku kierując się w lewo dotrzemy do korytarza, w którym znajduje się winda, dzięki której można dostać się na każdą kondygnację budynku. W Sali obsługi po lewej stronie od wejścia znajduje się stolik z lupą, dzięki któremu osoby niedowidzące mogą powiększyć czytany tekst. Na wprost wejścia znajdują się BOXy do obsługi interesantów. Na każdej kondygnacji znajduje się toaleta przystosowana do osób niepełnosprawnych. Korytarze w budynku umożliwiają poruszanie się na wózkach inwalidzkich. Osoby niepełnosprawne mogą wchodzić do budynku z psem asystującym.
ul. Mickiewicza 30
Siedziba przy ul. Mickiewicza 30 znajduje się pomiędzy ul. Matejki, a ul. Moniuszki (przecznice). Wejście do siedziby od strony ul. Mickiewicza. Przed budynkiem znajdują się miejsca parkingowe w pasie drogowym. Dwa wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajdują się przed budynkiem Szpitala Psychiatrycznego przy ul. Mickiewicza 24/26 (w pasie drogowym). Wszystkie pomieszczenia biurowe znajdują się na parterze. Osoby niepełnosprawne mogą wchodzić do budynku z psem asystującym.
ul. Fałata 34/46 Przychodnia Lekarska
Siedziba przy ul. Fałata 34/46 mieści się w Przychodni Lekarskiej, wejście od ulicy Reja. Wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajduje się za budynkiem Przychodni Lekarskiej. Po wejściu do budynku na wprost, na parterze znajduje się winda dla osób starszych i osób niepełnosprawnych, dzięki której można dostać się na każde piętro budynku. Na każdym piętrze znajduje się toaleta przystosowana do osób niepełnosprawnych. Korytarze w budynku umożliwiają poruszanie się na wózkach inwalidzkich. Osoby niepełnosprawne mogą wchodzić do budynku z psem asystującym.
ul. Fałata 36/46
Siedziba przy ul. Fałata 36/46 znajduje się pomiędzy ul. Fałata, a ul. Łukasiewicza (przecznice). Wejście do siedziby znajduje się od strony ul. Fałata. Wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajduje się za budynkiem. Przed wejściem do parterowego budynku znajduje się podjazd przystosowany do osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się toaleta przystosowana do osób niepełnosprawnych. Korytarze w budynku umożliwiają poruszanie się na wózkach inwalidzkich. Osoby niepełnosprawne mogą wchodzić do budynku z psem asystującym.
ul. Poznańska 95/1
Siedziba przy ul. Poznańskiej 95/1 znajduje się przy głównej ul. Poznańskiej. Poprzeczna ul. Parkowa. Wejście do siedziby od strony ul. Poznańskiej. Z tyłu budynku wejście przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się toaleta przystosowana do osób niepełnosprawnych. Rozmieszczenie pomieszczeń w budynku umożliwia poruszanie się na wózkach inwalidzkich. Osoby niepełnosprawne mogą wchodzić do budynku z psem asystującym.
ul. Poznańska 52/1
Siedziba przy ul. Poznańskiej 52/1 mieści się w budynku DOMU MUZ pomiędzy ul. Młyńską, a ul. Środkową (przecznice). Wejście do siedziby od strony ul. Poznańskiej. Biura znajdują się na I piętrze budynku. Miejsca parkingowe znajdują się przed wejściem do głównego budynku Domu Muz, wjazd na parking od ul. Poznańskiej. Osoby niepełnosprawne mogą wchodzić do budynku z psem asystującym.
ul. Okólna 169
Siedziba przy ul. Okólnej 169 znajduje się pomiędzy ul. Telimeny, a ul. Podgórską (przecznice). Wejście do siedziby od strony ul. Okólnej. Osoby niepełnosprawne mogą wchodzić do budynku z psem asystującym.
ul. Rydygiera 30-32
Siedziba przy ul. Rydygiera 30/32-13 znajduje się pomiędzy ul. Donimirskiego, a ul. Kasztanową (przecznice). Wejście do siedziby od strony ul. Rydygiera. Wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajduje się na prawo przed wejściem do budynku. Po wejściu do budynku na wprost, na parterze znajduje się pomieszczenie, w którym istnieje możliwość przyjmowania osób z niepełnosprawnością ruchową. W budynku nie ma windy. Na parterze budynku mieści się siedziba Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Na pierwszym piętrze znajduje się siedziba pracowników MOPR. Na piętrze znajdują się dwie toalety, w tym jedna dla klientów MOPR. Osoby niepełnosprawne mogą wchodzić do budynku z psem asystującym.
ul. M. Skłodowskiej-Curie 80F
Siedziba Ośrodka Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 80 F znajduje się pomiędzy ul. Topolową a ul. Bukową (przecznice). Wjazd na teren siedziby oraz parking od strony M. Skłodowskiej-Curie. Budynek parterowy przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajdują się łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne mogą wchodzić do budynku z psem asystującym.
ul. Bydgoska 74
Budynek w którym mieszczą się mieszkania chronione oraz Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów. Kamienica 4-kondygnacyjna z windą dla osób niepełnosprawnych. Na parterze budynku przy ul. Bydgoskiej 74 pomiędzy przecznicami ul. Kochanowskiego a ul. Sienkiewicza mieści się Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów. Na piętrach 1 - 3 kamienicy mieszczą się mieszkania chronione, które prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Wejście do budynku jest od strony ul. Bydgoskiej. Od strony podwórza znajduje się platforma dla osób niepełnosprawnych, dzięki której można dostać się na każde piętro budynku. Korytarze w budynku umożliwiają poruszanie się na wózkach inwalidzkich. Budynek jest przystosowany do osób niepełnosprawnych. Na każdym piętrze znajduje się toaleta przystosowana do osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem znajdują się miejsca parkingowe w pasie drogowym. Osoby niepełnosprawne mogą wchodzić do budynku z psem asystującym.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie dysponuje mieszkaniami wspomaganymi przy ul. Wola Zamkowa 17/3 i ul. Konopnickiej 29/7
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W siedzibie można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego. Usługa jest dostępna w godzinach pracy urzędu. Usługa jest bezpłatna dla osób niesłyszących.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.