MIEJSKI OŚRODEK POMOCY RODZINIE W TORUNIU

Nawigacja:

Strona główna » Aktualności » Aktualności

Aktualności

Logo

Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia dysponuje środkami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację stażu, w ramach którego osoby niepełnosprawne poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu mogą zdobyć umiejętności praktyczne do wykonywania pracy na danym stanowisku. Wniosek o staż składa pracodawca.
Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, zainteresowane podwyższeniem swoich kwalifikacji zawodowych mogą ubiegać się o finansowanie...

Grafika informacyjna

Dokąd po pomoc w sytuacji kryzysowej? Czujesz się samotny? Masz problemy w szkole, w domu, wśród rówieśników? Stres odbiera Ci radość życia? Spotykasz się z hejtem w sieci lub w swoim otoczeniu? Masz problem z używkami? ZADZWOŃ ! Poniżej przedstawiamy numery telefonów oraz miejsca, w którym można uzyskać wsparcie.

Placówki wymienione w wykazie oferują różnorodny zakres pomocy skierowanej do mieszkańców Torunia, uzależnionej od konkretnych potrzeb...

Zdjęcie poglądowe

Chcesz stworzyć rodzinę zastępczą dla dziecka? Ich dobro jest dla Ciebie ważne? Żeby zostać rodziną zastępczą nie jest wymagane wykształcenie pedagogiczne, wystarczą predyspozycje do sprawowania opieki nad dziećmi.

Wśród  form rodzinnej pieczy zastępczej wyróżniamy:

  • rodziny zastępcze spokrewnione – tworzone przez dziadków lub rodzeństwo,
  • rodziny zastępcze niezawodowe – tworzone przez...
Spotkanie interdyscyplinarne

10 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 15 w Toruniu odbyło się kolejne spotkanie interdyscyplinarne. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu, pedagodzy szkolni, dzielnicowi i kuratorzy. Podczas spotkania poruszony został temat wsparcia rodzin w Rejonie lewobrzeża w Toruniu.

Plakat informacyjny

W najbliższa sobotę o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej nr 13 w Toruniu przy ul. Krasińskiego 13 odbędzie się V Toruński Kiermasz Różności na cele charytatywne. Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz Domu Dziecka Młody Las. Serdecznie zapraszamy.

Logo MOPR

Jak pomagamy w usamodzielnianiu się osobom opuszczającym rodziny zastępcze lub domy dziecka? Krótkie informacje znajdziecie na grafice poniżej.

...

Plakat informacyjny

Jesteś osobą uwikłaną w przemoc? Nie wiesz w jaki sposób poradzić sobie z konfliktem w najbliższym otoczeniu? Jeśli chcesz uzyskać informacje o formach wsparcia, skontaktuj się z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej MOPR w Toruniu. Telefony całodobowe 7 dni w tygodniu: 56-477-00-91 lub 56-477-00-92. Więcej informacji znajdziecie w zakładce Formy Pomocy - Przeciwdziałanie przemocy na naszej stronie:http://www.mopr....

Logo Aktywny Samorząd

Trwa nabór wniosków na dofinansowanie ze środków PFRON dla osób niepełnosprawnych do programu „Aktywny Samorząd”, którego głównym celem jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów programu w życiu społecznym, zawodowym i dostępie do edukacji. Od marca do sierpnia w ramach modułu I realizowane będą następujące formy wsparcia:

    Obszar A – likwidacja bariery transportowej:...

Grafika poglądowa
W Toruniu działa 8 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, mediacji i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego dla mieszkańców. Wizytę można umówić: przez Internet:...
Przewóz osób z niepełnosprawnościami

W dniu wyborów samorządowych, 7 kwietnia 2024 r., osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie miasta Torunia będą mogły skorzystać z bezpłatnych przewozów do i z lokali wyborczych w godz. 7:00-21:00. Organizatorem transportu jest Urząd Miasta Torunia.

Uprawnione do skorzystania z transportu w dniu wyborów są osoby z widoczną dysfunkcją narządu ruchu, w pierwszej kolejności na wózkach inwalidzkich i niewidome, wraz z...

Osoba ns wózku inwalidzkim

1 stycznia 2024 r. weszła w życie ustawa z dnia 7 lipca 2023 r. o świadczeniu wspierającym, która wprowadza nowe rozwiązania w systemie świadczeń dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.
Świadczenie wspierające jest nowym instrumentem wsparcia, o które mogą ubiegać się osoby z niepełnosprawnościami w...

Warsztaty tworzenia kartek świątecznych

Najpiękniejsze kartki świąteczne, to te wykonane własnoręcznie. Zespół ds. Asysty Rodzinnej MOPR w Toruniu zorganizował warsztaty świąteczne dla dzieci z rodzin asystenckich, które w ramach tej inicjatywy wykonywały kartki dla pacjentów Centrum Zdrowia Psychicznego.
Warsztaty odbyły się w ubiegły piątek w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Toruniu.

W dzisiejszych czasach coraz częściej zanika tradycja wysyłania tradycyjnych kartek...

Grafika informacyjna

W Powiecie Toruńskim można skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej. Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej funkcjonuje od poniedziałku do piątku, w następujących lokalizacjach i godzinach:
Poniedziałek 10:00-14:00 Lubicz Dolny, ul. Toruńska 24,
Wtorek – 15:00 – 19:00 – UG Chełmża, ul. Wodna 2,     
Środa 15:00-19:00...

Zdjęcia grupowe

Wspólne działania w ramach projektu „Rodzina w centrum” będą kontynuowane. 6 marca 2024 r. w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu podpisano umowę partnerską na rzecz wspólnego realizowania przedsięwzięcia, które jest finansowane ze środków Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.

Gmina Miasta Toruń jest Partnerem projektu „Rodzina w Centrum” od 2016 roku. Partnerem wiodącym jest...

Grupa dzieci z opiekunami podczas warsztatów

Asystenci rodziny MOPR Toruń wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej zorganizowali jednodniowe warsztaty dla dzieci pn. „Akademia Lotów i marzeń Mikołaja Kopernika”. Wydarzenie nawiązywało do niezwykłego świata Akademii Pana Kleksa znanego z twórczości Jana Brzechwy. Uczestnicy byli wciągnięci w magiczną atmosferę nauki, gdzie edukacja przenikała się z zabawą, a tradycyjne metody nauczania mieszały się z niezwykłymi eksperymentami i praktycznymi zadaniami....

Plakat informacyjny

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego materiału wideo przygotowanego przez Telewizję Toruń, który dotyczy telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży „Nie jestem sam, telefon mam”. Przypominamy, że telefon działa całodobowo, a dyżury przy nim pełnią specjaliści, psychologowie i psychiatrzy na co dzień pracujący z młodymi ludźmi. 516 500 600 – to numer telefonu, pod który młodzi torunianie będą mogli o każdej porze dnia i nocy zadzwonić, by zostać wysłuchanym, uzyskać wsparcie i...